Księga kondolencyjna

Poniżej mogą Państwo dodać kondolencje lub wspomnienia o zmarłym w postaci komentarza.

49 odpowiedzi na “Księga kondolencyjna”

 1. Minął już tydzień od pogrzebu, a ja wciąż nie mogę przestać myśleć o Profesorze. Przepracowałam w Uczelni, którą stworzył wspaniałych 12 lat i z całą odpowiedzialnością mogę stwierdzić, że ta Uczelnia to cudowne miejsce, wspaniali ludzi, cudowna atmosfera.
  Panie Rektorze dziękuję za wszystko!!!!!!

 2. Dear University Management, Dear Colleagues,
  The Faculty of Health Care of the University of Miskolc is deeply saddened by the news of the Rector of Pope John Paul II State School of Higher Education in Biała Podlaska, Professor Józef Bergier’s passing away. We would like to extend our deepest condolences to Professor Bergier’s family, relatives and all the university staff and students. We did not have the pleasure to meet him in person, but we know he was doing a fantastic job as rector and professor. Although we cannot attend the funeral ceremony personally, we will be there in spirit.

  God rest his Soul!
  dr. Emoke Kiss-Tóth
  Dean of The Faculty of Health Care of the University of Miskolc

 3. W imieniu Senatu, pracowników i studentów Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Hipolita Cegielskiego w Gnieźnie oraz własnym składam władzom i całej społeczności akademickiej Państwowej Szkoły Wyższej im. Papieża Jana Pawła U w Białej Podlaskiej wyrazy szczerego żalu i głębokiego współczucia z powodu śmierci Rektora prof. zw. dr bab. Józefa Bergiera.
  Pan Profesor Józef Bergier pozostanie w naszej serdecznej pamięci jako wyjątkowa osoba, która swą postawą życiową dawała wzór wielu pokoleniom młodych ludzi.
  Z wyrazami głębokiego ubolewania
  dr hab. Janusz Wiśniewski, prof. PWSZ
  Rektor Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Hipolita Cegielskiego w Gnieźnie

 4. Dear Colleagues,
  There are no words to express our sorrow for your loss. You have lost a wise leader, an excellent specialist, an enthusiast and an innovator in the field of education. We lost a reliable partner, the initiator of our joint successful projects and just a good friend.
  We will always remember prof. Bergier as a man who has done a lot to strengthen and develop relations not only between our Universities but also between our countries. Prof. Bergier’s memory will be forever in our hearts.
  Our hearts are filled with regret for his passing.
  Please accept our sincere and heartfelt condolences at this most difficult of times and please pass these feelings onto the family.
  With deepest sympathy, on behalf the Academic Community of Ternopil State Medical University (Ternopil, Ukraine)

  Mykhaylo Korda
  Rector of Horbachevsky Ternopil State Medical University

 5. Największe kondolencje dla rodziny i wszystkich studentów I pracowników Panstowej Szkoły Wyższej w Białej Podlaskiej.
  Panie Rektorze.
  Jest mi niezmiernie przykro ze nie ma Pana już w srod nas.
  Będąc studentka PSW czuje się niezmniernie dumna ze miałam możliwość studiować w tak wspaniałym miejscu. Bardzo się cieszę ze miałam możliwość byc w radziewsamorządzu studenckiego bo również dzięki temu miałam okazje Pana bardziej poznać .Mogę szczerze powiedzieć ze to były moje najlepsze lata życia i wszystko to zawdzięczam Panu Roktorowi.
  Szczerze mówiąc pragnęłabym by na cześć Pana powstał kiedyś pomnik bo gdyby nie Pan Biała Podlaska była by smutnym miastem. Był pan niesamowitym człowiekiem.
  Zawsze będziemy czuli Pana obecność bo całe PSW to jest wielka cześć Pana życia i zawsze będziemy Pamiętać!
  Panie Rektorze spoczywaj w spokoju.

 6. Szanowna Pani Rektor, Szanowni Państwo
  z niedowierzaniem i ogromnym smutkiem przyjąłem wiadomość o śmierci prof. zw. dr. hab. Józefa Bergiera, Rektora Państwowej Szkoły Wyższej im. Papieża Jana Pawła II w Białej Podlaskiej, założyciela tejże Uczelni.
  Pan Profesor był wspaniałą i niezwykle wartościową osobą całkowicie oddaną pasji swojego życia, stawiał przed sobą wielkie cele i skrupulatnie je realizował. Pozostanie w naszej pamięci nie tylko jako znakomity, ogromnego zapału organizator, polski teoretyk sportu i specjalista w zakresie motoryki człowieka, lecz przede wszystkim jako niezwykle ciepły, serdeczny i życzliwy człowiek.
  Z wyrazami szacunku,
  prof. zw. dr hab. Mirosław Pawlak
  Rektor Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Koninie

 7. Szanowni Państwo,
  Z wielkim bólem i smutkiem oraz w poczuciu niepowetowanej dla świata nauki straty przyjęliśmy wiadomość o śmierci śp. Prof. zw. dr. hab. Józefa Bergiera Rektora Państwowej Szkoły Wyższej im. Papieża Jana Pawła II w Białej Podlaskiej.
  W tych trudnych chwilach przekazuję w imieniu Senatu, całej społeczności akademickiej Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Ciechanowie i własnym wyrazy współczucia wszystkim współpracownikom Profesora oraz Rodzinie, najbliższym i przyjaciołom.
  Z wyrazami współczucia,
  Prof. nadzw. dr hab. Leszek Zygner
  Rektor Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Ciechanowie

 8. Szanowna Pani Prorektor, Pani Kanclerz, członkowie Senatu, szanowni Dziekani, Wykładowcy, Studenci,
  z wielkim smutkiem przyjąłem informację o śmierci Jego Magnificencji prof. dr hab. Józefa Bergiera, Rektora Państwowej Szkoły Wyższej im. Papieża Jana Pawła II w Białej Podlaskiej. Magnificencja był uznanym naukowcem, aktywnym działaczem na rzecz rozwoju kultury fizycznej oraz znanym samorządowcem.
  Jak to ujął Jostein Gaarder „Ogromnie boli myśl o chwili, w której nie będzie już następnych dni.” I tak, z wielkim bólem przychodzi nam próba pogodzenia się z myślą o braku możliwości dalszego inspirowania się osobą Profesora.
  W imieniu Dyrekcji, Rady Naukowej i wszystkich pracowników Instytutu Agrofizyki Polskiej Akademii Nauk pragnę złożyć w Państwa ręce szczere wyrazy współczucia i głębokiego żalu po stracie takiego autorytetu.
  prof. dr hab. Cezary Sławiński
  Dyrektor Instytutu Agrofizyki Polskiej Akademii Nauk

 9. Z głębokim smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci prof. dr hab. Józefa Bergiera – Rektora Państwowej Szkoły Wyższej im Papieża Jana Pawła II w Białej Podlaskiej. Działalność i dorobek Zmarłego Profesora są doskonale znane naszej społeczności.
  Zmarły J.M. Rektor był inicjatorem nawiązania wielokierunkowej współpracy PSW im. Papieża Jana Pawła II . i Instytutem Uprawy Nawożenia i Gleboznawstwa – PIB w Puławach.
  W naszej pamięci zapisał się jako doskonały Organizator i człowiek niezwykle życzliwie nastawiony do innych. Swoją działalnością promował też Miasto Biała Podlaska i Lubelszczyznę.
  Zasłużył na nagrodę najwyższą jaką jest pamięć i szacunek.
  Łącząc się z Rodziną i Współpracownikami śp. prof. dr hab. Józefa Bergiera w smutku i żałobie w imieniu pracowników i Rady Naukowej Instytutu Uprawy Nawożenia i Gleboznawstwa – PIB w Puławach oraz własnym składam wyrazy współczucia.
  prof. dr hab. Wiesław Oleszek
  Dyrektor IUNG-PIB

 10. Mam nadzieje, że spogląda Pan na swój dorobek z wielką dumą. Dziękuje za Pańskie poświęcenie, trud i ciężką praca włożoną w edukacje wielu studentów. Uczelnia na pewno o Panu nie zapomni. Niech Pan spoczywa w pokoju. Głębokie wyrazy współczucia dla rodziny.

 11. Z głębokim żalem przyjęliśmy wiadomość, iż w dniu dzisiejszym odbyło się nabożeństwo żałobne w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego, śp. prof. zw. dr hab. Józefa Bergiera, Rektora Państwowej Szkoły Wyższej im. Papieża Jana Pawła II w Białej Podlaskiej.

  Żonie, Córce, Synowi i Rodzinie, najbliższym Rektora oraz całej wspólnocie akademickiej Państwowej Szkoły Wyższej im. Papieża Jana Pawła II w Białej Podlaskiej, pragniemy przekazać głębokie wyrazy współczucia i solidarności.

  Z wyrazami głębokiego szacunku,

  Przewodniczący wraz z Prezydium
  Forum PWSZ PSRP

 12. Z wielkim smutkiem przyjąłem wiadomość o śmierci JM prof. zw. dr hab. Józefa Bergiera – wieloletniego rektora Państwowej Szkoły Wyższej im. Papieża Jana Pawła II w Białej Podlaskiej, znakomitego lidera, doskonałego polityka, człowieka niezmiernie zasłużonego dla Białej Podlaskiej i całego regionu. Pan Profesor na zawsze pozostanie w pamięci jako wielki wizjoner, stale inspirujący do działania. Swoją postawą życiową i konsekwencją w dążeniu do obranego celu był wzorem dla innych. To dzięki Niemu Państwowa Szkoła Wyższa im. Papieża Jana Pawła II w Białej Podlaskiej stała się jedną z najlepszych uczelni w Polsce, cieszącą się
  w pełni zasłużonym uznaniem i szacunkiem. Śmierć Pana Profesora jest ogromną stratą dla nas wszystkich. W imieniu własnym oraz pracowników Miejskiej Biblioteki Publicznej w Białej Podlaskiej składam najgłębsze wyrazy współczucia Rodzinie śp. Profesora Józefa Bergiera
  i całej społeczności akademickiej Państwowej Szkoły Wyższej im. Jana Pawła II w Białej Podlaskiej. Non omnis moriar!
  dr Paweł Borek
  Dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Białej Podlaskiej.

 13. Szanowna Pani Rektor
  ze smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci Profesora zw. dr. hab. Józefa Bergiera, Magnificencji Rektora Państwowej Szkoły Wyższej im. Papieża Jana Pawła II w Białej Podlaskiej. To wielka strata dla całego środowiska akademickiego.
  Profesor Bergier, wieloletni Rektor Uczelni dał się poznać nie tylko jako człowiek nauki, autor licznych prac naukowych, ale przede wszystkim jako znakomity menedżer, organizator, który doprowadził do rozkwitu Państwowej Szkoły Wyższej im. Papieża Jana Pawła II w Białej Podlaskiej.
  W tym przykrym momencie chcielibyśmy przekazać wyrazy współczucia i po raz kolejny wyrazić uznanie dla dokonań Magnificencji Rektora.

  Proszę przyjąć wyrazy współczucia
  prof. nadzw. dr hab. n med. Maciej Słodki
  Rektor Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Płocku

 14. Żegnam człowieka czynu, który nie zagrzebywał swoich talentów ale rozwijał je i dzielił się nimi z tak wieloma osobami. Zawsze będę wspominać Pana z wielkim szacunkiem i serdecznością. Osoby, które za życia potrafią zdziałać tak wiele, wydają się nam nieśmiertelne i trudno uwierzyć w ich odejście ale widocznie i one po tak wielu trudach zasługują na odpoczynek.
  Niech teraz Najwyższy zatroszczy się o Pana w zasłużonym miejscu, a rodzinie i najbliższym ześle ukojenie.

 15. Dziekan Wydziału Geografii i Studiów Regionalnych Uniwersytetu Warszawskiego pisze:

  Z głębokim smutkiem żegnamy Pana prof. dr. hab. Józefa Bergiera, J. M. Rektora Państwowej Szkoły Wyższej im. Papieża Jana Pawła II w Białej Podlaskiej.
  Profesor Józef Bergier był wybitnym Człowiekiem – wizjonerem, który dla dobra innych potrafił urzeczywistnić marzenia. Dziełem Jego życia jest wspaniała uczelnia w Białej Podlaskiej. Jej idei, budowie i doskonaleniu oddał wiele lat, i to Jego dzieło pozostanie z nami, przywołując najlepsze myśli o Autorze, a także o przyjaźni, jaką z wzajemnością obdarzał Wydział Geografii i Studiów Regionalnych Uniwersytetu Warszawskiego.
  prof. dr hab. Maciej Jędrusik
  Dziekan Wydziału Geografii i Studiów Regionalnych Uniwersytetu Warszawskiego

 16. Szanowna Pani Rektor,
  Z głębokim żalem przyjęliśmy wiadomość o śmierci Jego Magnificencji prof. dr hab. Józefa Bergiera, Rektora Państwowej Szkoły Wyższej im. Papieża Jana Pawła II w Białej Podlaskiej.
  W imieniu Senatu, społeczności akademickiej Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Elblągu oraz własnym pragnę złożyć wyrazy najgłębszego współczucia rodzinie zmarłego oraz akademickiej społeczności Państwowej Szkoły Wyższej im. Papieża Jana Pawła II w Białej Podlaskiej.
  Łączymy się z Państwem w bólu w związku z tą niepowetowaną stratą.
  Z wyrazami szacunku,
  prof. dr hab. inż. Zbigniew Walczyk
  Rektor PWSZ w Elblągu

 17. Szanowna Pani Prorektor,
  Z głębokim smutkiem i żalem przyjęliśmy wiadomość o śmierci Pana Profesora zw. dr hab. Józefa Bergiera. To wielka strata dla środowiska akademickiego, współpracowników i studentów Państwowej Szkoły Wyższej im. Papieża Jana Pawła II w Białej Podlaskiej.
  Pan Profesor na zawsze pozostanie w pamięci, jako człowiek, który swoją aktywnością przyczynił się do rozwoju uczelni, miasta i regionu, zainicjował wiele działań na rzecz realizacji projektów i współpracy międzynarodowej, pozwalającej na przekazywanie wiedzy dla młodzieży wchodzącej w studenckie szeregi, w tym młodzieży z Białorusi.
  W imieniu własnym oraz Konsulatu Republiki Białoruś w Białej Podlaskiej proszę przekazać rodzinie i najbliższym Pana Profesora wyrazy współczucia, otuchy i nadziei.
  Konsul Republiki Białoruś w Białej Podlaskiej
  Wasil Kurlowicz

 18. Szanowna Pani Prorektor,
  Pierwszego dnia wiosny nieoczekiwanie przyszło nam się zmierzyć z bardzo smutną wiadomością o śmierci prof. dra hab. Józefa Bergiera. W imieniu własnym, całej Społeczności Akademickiej Akademii Wychowania Fizycznego Józefa Piłsudskiego w Warszawie, a w sposób szczególny w imieniu Społeczności Filii AWF w Białej Podlaskiej składam dziś Całemu Środowisku Państwowej Szkoły Wyższej imienia Papieża Jana Pawła II wyrazy najserdeczniejszego współczucia z powodu tej ogromnej straty. Profesor Józef Bergier był bowiem postacią wyjątkową nie tylko dla Państwa Uczelni, ale równie mocno wpisał się w historię Filii AWF w Białej Podlaskiej.
  To właśnie mury Filii AWF były miejscem Jego edukacji, zdobywania wszystkich szczebli kariery naukowej i trenerskiej oraz pierwszym miejscem wieloletniego zatrudnienia.
  Od 1971 roku kształcił się tu na kierunku wychowanie fizyczne, aby 16 kwietnia 1975 r. z wynikiem bardzo dobrym uzyskać stopień magistra wychowania fizycznego. Z tego okresu dał się zapamiętać nie tylko jako świetny student, ale doskonały, zaangażowany społecznie organizator. Przewodniczył i uczestniczył w pracach kół naukowych i organizacji studenckich. Już wtedy przejawiał talenty organizacyjne i przywódcze, tak dobrze nam znane w późniejszym okresie Jego działalności.
  Jeszcze w roku ukończenia studiów rozpoczął trwającą 38 lat przygodę naukowo-dydaktyczną w Filii AWF. To tutaj zdobywał kolejne szczeble zawodowej kariery, począwszy od stanowiska asystenta na etacie profesora kończąc. To w Filii AWF zaczął rozwijać swoje zdolności kierownicze na przestrzeni lat pełniąc wiele odpowiedzialnych funkcji: kierownika zakładu, kierownika katedry, wicedyrektora ds. studiów zaocznych i ds. nauki. Punktem kulminacyjnym tych właśnie doświadczeń było w objęcie w 2000 r. godności Rektora Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Białej Podlaskiej, którą pełnił jeszcze w ostatnią środę.
  Równie efektywnie rozwijała się Jego kariera naukowa. 21 grudnia 1982 roku uchwałą Rady Wydziału Wychowania Fizycznego AWF Józefa Piłsudskiego uzyskał stopień naukowy doktora nauk wychowania fizycznego, 26 października 1999 uchwałą tej samej Rady Wydziału – stopień naukowy doktora habilitowanego nauk o kulturze fizycznej w zakresie teorii sportu. Jego imponujące poczynania naukowe zostały w końcu uhonorowane Postanowieniem Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego z dnia 7 sierpnia 2012 r. o nadaniu tytułu naukowego profesora nauk o kulturze fizycznej.
  Jako wybitny ekspert swoją wiedzą i doświadczeniem z zakresu nauk o kulturze fizycznej dzielił się z władzami samorządowymi i państwowymi.
  Pomimo, że w 2013 r. zakończył swoją zawodową przygodę z Filią AWF w Białej Podlaskiej całą uwagę skupiając na najwspanialszym dziele swojego życia – Państwowej Szkole Wyższej imienia Papieża Jana Pawła II w Białej Podlaskiej, do końca służył nam swoją wiedzą i doświadczeniem, będąc m.in. Członkiem Komitetu Redakcyjnego czasopisma naukowego „Polish Journal of Sport and Tourism”.
  Tytan pracy, wybitny przywódca, znakomity polityk, wspaniały człowiek, jeden z naszych najwybitniejszych absolwentów, nasz kolega, przyjaciel. Na zawsze pozostanie w sercu AWF tak, jak na zawsze pozostanie w sercu PSW, wiecznie żywy, wszak nie umiera ten, kto pozostaje w sercu i pamięci bliskich.
  Z poważaniem,
  prof. dr hab. Jerzy Sadowski
  Prorektor ds. Filii Akademii Wychowania Fizycznego w Białej Podlaskiej

 19. Rektor Państwowej Wyższej Szkoły Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży pisze:

  Szanowna Pani Prorektor,
  Wspólnota akademicka Państwowej Wyższej Szkoły Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży z wielkim żalem i smutkiem przyjęła wiadomość o odejściu śp. Profesora Józefa Bergiera, założyciela oraz Rektora Państwowej Szkoły Wyższej im. Papieża Jana Pawła II w Białej Podlaskiej.
  Pan Profesor był wielkim przyjacielem akademickiego świata, osobą o niepodważalnym autorytecie. Niezwykle zasłużony dla lokalnej społeczności, jako Rektor, Senator oraz Poseł hołdował najwyższym wartościom. Zapamiętamy go jako życzliwego, oddanego działalności pro bono człowieka, który odcisnął pozytywne piętno na swoim mieście i regionie Był autorem ambitnych i cenionych w kraju przedsięwzięć. Uczelniane annały utrwalą dokonania Profesora a ludzkie serca zachowają żywy obraz naukowca o wspaniałej kulturze bycia i słowa.
  Łączymy się w żalu ze społecznością Państwa Uczelni oraz rodziną i przyjaciółmi śp. Profesora Józefa Bergiera. W trudnych chwilach żałoby przyjmijcie Państwo nasze najszczersze kondolencje.
  Z wyrazami szacunku,
  dr hab. Dariusz Surowik, prof. PWSIiP
  Rektor Państwowej Wyższej Szkoły Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży

 20. Rektor, Senat i Konwent Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Stanisława Pigonia w Krośnie pisze:

  Z wielkim żalem i smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci śp. prof. zw. dr hab. Józefa Bergiera, Rektora Państwowej Szkoły Wyższej im. Papieża Jana Pawła II w Białej Podlaskiej.
  Przedwczesne odejście Profesora Józefa Bergiera – cenionego Rektora i nauczyciela akademickiego Państwowej Szkoły Wyższej im. Papieża Jana Pawła II w Białej Podlaskiej to niepowetowana strata dla całej społeczności uczelni, środowiska lokalnego oraz szkolnictwa wyższego.
  Odszedł wybitny uczony, szanowany i ceniony profesor, inicjator rozszerzenia oferty edukacyjnej uczelni wyższej w Białej Podlaskiej, otwarty na potrzeby i inicjatywy studentów. Jesteśmy Mu wdzięczni za wkład pracy, jaki włożył w wykształcenie młodego pokolenia.
  Społeczności akademickiej Państwowej Szkoły Wyższej im. Papieża Jana Pawła II w Białej Podlaskiej składamy wyrazy głębokiego współczucia.
  Straciliśmy człowieka o wielkiej serdeczności i życzliwości.
  Rektor prof. dr hab. Grzegorz Przebinda, Senat i Konwent Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Stanisława Pigonia w Krośnie

 21. Z wielką przykrością odebraliśmy wiadomość o śmierci Jego Magnificencji Rektora prof. zw. dra hab. Józefa Bergiera. W tych trudnych chwilach, wraz z całą Społecznością Podhalańskiej Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nowym Targu, łączę się z Wami i Rodziną zmarłego Pana Rektora.
  Chyląc czoło przed Jego dorobkiem, pragnę przekazać wyrazy naszego smutku i głębokiego współczucia.
  Cześć Jego Pamięci!
  dr hab. Stanisław Gulak, prof nadzw.
  Rektor Podhalańskiej Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nowym Targu

 22. Z głębokim żalem żegnamy prof. Józefa Bergiera – rektora Państwowej Szkoły Wyższej im. Papieża Jana Pawła II w Białej Podlaskiej. Człowieka niezwykle zasłużonego dla naszego miasta. Dzięki swojej charyzmie, pracowitości, konsekwencji i skuteczności w działaniu stworzył instytucję, która stała się bardzo ważnym ośrodkiem kształcenia. Dając szansę młodzieży Białej Podlaskiej oraz bliższych i dalszych Powiatów na zdobycie wykształcenia i zawodu. Rozwinął kadrę naukową. Sprawił, że Państwowa Szkoła Wyższa zdobyła wysoką rangę wśród uczelni wyższych w Polsce. Panie Profesorze, za ten wkład, który przyczynił się również do rozwoju Białej Podlaskiej serdecznie dziękujemy! Spoczywaj w pokoju!
  Violetta Jarząbkowska
  Dyrektor Muzeum Południowego Podlasia w Białej Podlaskiej

 23. Z głębokim smutkiem odebraliśmy wiadomość o śmierci prof. zw. dr hab. Józefa Bergiera, Rektora Państwowej Szkoły Wyższej im. Papieża Jana Pawła II w Białej Podlaskiej.
  Prosimy przyjąć szczere wyrazy żalu, współczucia oraz słowa otuchy.

  Zarząd i członkowie Towarzystwa Kultury Polskiej im. Tadeusza Kościuszki na Wołyniu

 24. Szanowni Państwo, Wysoki Senacie,
  z wielkim smutkiem i żalem przyjęliśmy wiadomość o śmierci Pana prof. zw. dr. hab. Józefa Bergiera wieloletniego Rektora Państwowej Szkoły Wyższej im. Papieża Jana Pawła II w Białej Podlaskiej. Przedwcześnie odszedł znakomity uczony, nauczyciel i wychowawca wielu pokoleń studentów, a nade wszystko Rektor i współtwórca wielu sukcesów kierowanej przez siebie Uczelni.
  W imieniu własnym oraz całej społeczności akademickiej Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Jana Amosa Komeńskiego w Lesznie składam na ręce Senatu nasze kondolencje, a także przekazuję wyrazy współczucia wszystkim, dla których Rektor Profesor Józef Bergier był ważną osobą w ich życiu i przeżywają oni boleść z powodu Jego śmierci.
  Niechaj pamięć o Zmarłym pozostanie w naszej pamięci.
  prof. dr hab. Maciej Pietrzak
  Rektor Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Lesznie

 25. Szanowna Pani Dyrektor,
  z żalem przyjęliśmy wiadomość o śmierci Jego Magnificencji prof. zw. dr. hab. Józefa Bergiera Rektora Państwowej Szkoły Wyższej im. Papieża Jana Pawła II w Białej Podlaskiej.
  Zostanie w naszej pamięci jako wielki autorytet naukowy, a równocześnie jako niezwykle skromny i uczynny człowiek o wyjątkowych zasługach dla całego polskiego środowiska naukowego.
  Proszę pozwolić, że w imieniu Senatu i Społeczności Akademickiej Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Koszalinie złożę na ręce Pani – Rodzinie, Społeczności Państwowej Szkoły Wyższej im. Papieża Jana Pawła II w Białej Podlaskiej oraz Studentom najgłębsze wyrazy współczucia.
  Cześć Jego Pamięci!
  dr Jana Kuriata
  Rektor Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Koszalinie

 26. Szanowna Pani Rektor!
  Z ogromnym żalem przyjąłem wiadomość o śmierci śp. prof. dr hab. Józefa Bergiera Założyciela i Rektora Państwowej Szkoły Wyższej im. Papieża Jana Pawła II w Białej Podlaskiej, znakomitego pedagoga, specjalisty z zakresu nauk o kulturze fizycznej, Cenionego Nauczyciela akademickiego i Wychowawcy wielu pokoleń studentów, zaangażowanego polityka i samorządowca.
  Szanownej Pani Rektor, Senatowi Szkoły, całej wspólnocie akademickiej oraz najbliższej Rodzinie składam, w imieniu Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II, szczere i z serca płynące wyrazy współczucia.
  Z wyrazami głębokiego szacunku
  ks. prof. dr hab. Antoni Dębiński
  Rektor Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II

 27. Szanowni Państwo,
  Z wielkim bólem i smutkiem oraz w poczuciu niepowetowanej dla świata nauki straty przyjęliśmy wiadomość o śmierci śp. prof. zw. dr. hab. Józefa Bergiera, Rektora Państwowej Szkoły Wyższej im. Papieża Jana Pawła II w Białej Podlaskiej.
  W tych trudnych chwilach przekazuję w imieniu Senatu, całej społeczności akademickiej Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Ciechanowie i własnym wyrazy współczucia wszystkim współpracownikom Profesora oraz Rodzinie, najbliższym i przyjaciołom.
  Z wyrazami współczucia
  prof. nadzw. dr hab. Leszek Zygner
  Rektor Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Ciechanowie

 28. Szanowna Pani Rektor,
  Z wielkim smutkiem przyjąłem wiadomość o śmierci prof. dra hab. Józefa Bergiera – Rektora Uczelni. Pragnę przekazać wyrazy współczucia z powodu tak wielkiej straty dla środowiska akademickiego Państwowej Szkoły Wyższej im. Papieża Jana Pawła li w Białej Podlaskiej.
  Ból po odejściu tak cenionego Wykładowcy i przede wszystkim Rektora, który przez wiele kadencji wyznaczał kierunek rozwoju Państwa Alma Mater ukazuje, jak piękne karty historii zapisał prof. Józef Bergier w dziejach Uczelni i regionu.
  Pragnę w imieniu własnym oraz całej społeczności akademickiej Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. St. Staszica w Pile, przekazać słowa wsparcia w tych trudnych momentach. Słowa te kieruję zarówno na ręce Władz Uczelni, ale także pracowników oraz studentów, którzy mieli możliwość współpracy z Profesorem i czerpania z Jego ogromnej wiedzy oraz doświadczenia.
  Łącząc się w smutku, pragnę zapewnić również o wsparciu ze strony przyjaciół z wielkopolskiej rodziny PWSZ.

  dr hab. Donat Mierzejewski, prof. PWSZ w Pile
  Rektor Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. St. Staszica w Pile

 29. Z wielkim smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci prof. zw. dr. hab. Józefa Bergiera Rektora Państwowej Szkoły Wyższej im. Papieża Jana Pawła II w Białej Podlaskiej
  Żegnamy wybitnego Naukowca, Pedagoga, Przyjaciela młodzieży, społeczności akademickiej i sportowców. Odszedł Człowiek, na którego doświadczenie, rady i pomoc zawsze mogliśmy liczyć, pasjonat i społecznik. Oddany bez reszty pracy, którą wykonywał. Łącząc się w głębokim żalu, wyrazy współczucia Rodzinie i bliskim składają

  dr Małgorzata Legiędź-Gałuszka
  Rektor i Senat Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej we Włocławku

 30. Szanowna Pani Rektor,
  w głębokim żalu i smutku oraz w poczuciu niepowetowanej straty pogrążyła nas wiadomość o śmierci Pana Profesora Józefa Bergiera, Rektora Państwowej Szkoły Wyższej im. Papieża Jana Pawła II w Białej Podlaskiej, wybitnego uczonego, specjalisty z zakresu teorii i praktyki treningu w zespołowych grach sportowych.
  Pan Profesor Józef Bergier na zawsze pozostanie w naszej pamięci jako znakomity uczony i niestrudzony nauczyciel akademicki, wychowawca i promotor wielu pokoleń młodzieży studenckiej, autor licznych prac naukowych, cieszący się powszechnym autorytetem i szacunkiem, zaangażowany w sprawy środowiska akademickiego.
  Nasze kondolencje kierujemy do społeczności Państwowej Szkoły Wyższej im. Papieża Jana Pawła II, Przyjaciół, Współpracowników i Uczniów oraz Najbliższych Zmarłego, łącząc się z nimi w bólu i smutku.

  Cześć Jego Pamięci.
  prof. dr hab. Andrzej Kowalczyk
  Rektor Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach

 31. W imieniu Senatu, społeczności akademickiej Karkonoskiej Państwowej Szkoły Wyższej w Jeleniej Górze oraz własnym składam najszczersze kondolencje w związku ze śmiercią prof. zw. dra hab. Józefa Bergiera Rektora Państwowej Szkoły Wyższej im. Papieża Jana Pawła II w Białej Podlaskiej.
  Z wielkim smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci Pana Rektora – człowieka wspaniałego i oddanego swojej pracy, dzięki której wniósł wiele dobrego na rzecz Uczelni. Jego działalność oraz zaangażowanie na zawsze pozostaną w pamięci współpracowników, studentów oraz bliskich mu osób.
  Łącząc się w żałobie ze społecznością akademicką Państwowej Szkoła Wyższej im. Papieża Jana Pawła II w Białej Podlaskiej Państwowa Szkoła Wyższa w Jeleniej Górze składa wyrazy głębokiego współczucia oraz wsparcia i otuchy w tych tak trudnych dla Uczelni chwilach.

  Z poważaniem,
  prof. dr hab. Marian Ursel
  Rektor Karkonoskiej Państwowej Szkoły Wyższej w Jeleniej Górze

 32. Szanowni Państwo,
  w imieniu własnym oraz społeczności Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Jana Grodka w Sanoku wyrażam żal i poczucie straty z powodu śmierci Pana prof. zw. dr hab. Józefa Bergiera, Rektora Państwowej Szkoły Wyższej im. Papieża Jana Pawła II w Białej Podlaskiej.
  Wyrazy głębokiego smutku i obietnicę zachowania w pamięci Osoby Pana Rektora przekazuję Wszystkim pogrążonym w bólu.

  Z wyrazami żalu i współczucia
  dr Elżbieta Cipora, doc. PWJSZ
  Rektor Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Jana Gródka w Sanoku

 33. Z wielkim żalem i smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci śp. prof. zw. dr hab. Józefa Bergiera Rektora Państwowej Szkoły Wyższej im. Papieża Jana Pawła II w Białej Podlaskiej.
  Przedwczesne odejście Profesora Józefa Bergiera – cenionego Rektora i nauczyciela akademickiego Państwowej Szkoły Wyższej im. Papieża Jana Pawła II w Białej Podlaskiej to niepowetowana strata dla całej społeczności uczelni, środowiska lokalnego oraz szkolnictwa wyższego.
  Odszedł wybitny uczony, szanowany i ceniony profesor, inicjator rozszerzenia oferty edukacyjnej uczelni wyższej w Białej Podlaskiej, otwarty na potrzeby i inicjatywy studentów. Jesteśmy Mu wdzięczni za wkład pracy, jaki włożył w wykształcenie młodego pokolenia.
  Społeczności akademickiej Państwowej Szkoły Wyższej im. Papieża Jana Pawła II w Białej Podlaskiej składamy wyrazy głębokiego współczucia.
  Straciliśmy człowieka o wielkiej serdeczności i życzliwości.

  prof. dr hab. Grzegorz Przebinda
  Rektor Senat i Konwent Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Stanisława Pigonia w Krośnie

 34. Panie Profesorze
  Dziękuję za możliwość kształcenia się i rozwijania naukowo w moim rodzinnym mieście.
  Pozostawia Pan po sobie wielkie dzieło, ale też pustkę, której nikt nie będzie w stanie zapełnić.
  Będzie nam tutaj Pana Rektora brakowało, ale głęboko w to wierzę, że nadal będzie Pan sprawował opiekę nad uczelnią i nad nami wszystkimi z góry.
  Spoczywaj w pokoju.
  Paulina Chodowicz

 35. Był WIELKIM człowiekiem,pełnym miłości do miejsca urodzenia MIĘDZYRZECA PODL. Aktywnie uczestniczył w życiu naszego miasta jako rodak,polityk ,samorządowiec .twórca i Rektor PSW. Niech światłość wiekuista czuwa nad TOBĄ i Tymi ,których pozostawiłeś w głębokim smutku i żalu.

  Jan Juszczak

 36. Z wielkim smutkiem przyjęłam wiadomość o odejściu profesora….Miałam szczęście najpierw pokazać profesorowi i jego pracownikom Wiedeń a potem spotkać Go podczas wykładu prezentacji i retoryki w Białej…Spotkanie z Nim było dla mnie zaszczytem.. Łączę się w bólu z najbliższymi i wierzę że pamięć o nim i o tym czego dokonał na Uczelni, która była „jego dzieckiem” zawsze będzie trwać.
  Spoczywaj w pokoju
  Małgosia Krzempek Nieśpiałowski
  Wiedeń

 37. Dziękuję za wszystko. Za możliwość studiowania w prestiżowej uczelni. Za rozmowy, porady, wykłady… Będzie nam Cie brakowało Panie Profesorze.
  R. I. P. [×]

 38. Wieść o odejściu Pana Rektora, dotarła do mnie dzisiaj podczas dyżuru. Jest ogromnym zaskoczeniem i szokiem. Pamiętam jak Pan Rektor, unosił ręce do góry(ku Niebu) i odpowiadał poniekąd żartobliwie „Wszystko w rękach Józefa”. Modlitwę ma Pan z mojej strony zapewnioną! Niech czuwa Pan z Góry nad bliskimi. Requiescat aeterna dona ei Domine.

 39. Panie Rektorze dzięki Tobie i Twoim staraniom zdobyliśmy wykształcenie i rozwijamy ducha sportowego, wielki dorobek dydaktyczny i sportowy nam pozostawiłeś, tyle jeszcze przed nami, dziękujemy Ci za wkład w piłkę nożną kobiet, pilnuj nas z góry zebyśmy byli lepsi AZS….

 40. Odpoczywaj w pokoju Panie Profesorze. Był Pan wielkim człowiekiem i społecznikiem i dzięki Panu uczelnia ta zyskała obecny kształt – będziemy o tym jako społeczność studencka pamiętać ponieważ również byłem studentem tej uczelni ( jeszcze wtedy PWSZ ). R.I.P. 🙁 🙁

 41. Jest trudno wyrazić słowami jak wielką ponieśliśmy stratę, jako społeczeństwo, w szczególności społeczność lokalna Białej Podlaskiej i środowisko akademickie PSW. Wyrazy ubolewania dla rodziny i najbliższych.

 42. Obcy a taki bliski…
  Coś się skończyło…
  Coś w sercu zakuło…
  Łza po policzku spłynęła…
  Wielka strata dla Naszego Miasta
  Wieczny odpoczynek [*]

 43. Odpoczywaj w pokoju Panie Profesorze. Wiele zrobiłeś dobrego dla naszego miasta.Będziemy o tym pamiętać. Anna

 44. Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie, a światłość wiekuista niechaj mu świeci, niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Dziękuje za inspiracje Panie Rektorze.

 45. Informację o śmierci naszego Rektora przyjęłam z wielkim żalem i smutkiem. Jestem studentką PSW i jestem pewna, że to miejsce nigdy nie będzie już takie samo. Był to wspaniały człowiek, który swoimi działaniami i uporem w rozwoju Uczelni umożliwił wielu tysiącom osób zdobycie zawodu i wykształcenia. Dziękujemy Panie Profesorze, Biała Podlaska i jej mieszkańcy nigdy o Panu nie zapomną.

 46. Rektor. Człowiek i wielkim sercu, człowiek dzięki któremu dziś mamy taką uczelnię. Uczelnię otwartą, przyjazną, dbajacą o wykształcenie. Dziękuję Panie Rektorze za możliwość osobistego podziękowania Panu nie raz.
  Modląc się za Pana będę wdzięczna Bogu za możliwość jaką daje ta uczelnia. Spoczywaj w Pokoju.
  Starosta Rolnictwa I rok.

 47. Ukończyłem PSW lata temu (wtedy jeszcze PWSzZ) i choć nie wykonuję wyuczonego zawodu to pragnę wyrazić wdzięczność za możliwość studiowania na Uczelni, której był Pan założycielem (co dla mnie w tamtym czasie było szansą wobec braku możliwości podjęcia studiów poza Białą). Wiadomość o Pana śmierci jest dla mnie szokiem i zaskoczeniem. Odpoczywaj w Pokoju. T.

 48. Głębokie wyrazy współczucia dla rodziny i przyjaciół.
  A co do samego rektora, to byl to na prawde w porzadku człowiek. W sumie to studentowi trudno bylo wejsc z Nim w jakiekolwiek relacje, ale pamietam doskonale nasze rozmowy na moim balu licencjackim. Ja za Realem , a Pan Rektor fan Barcelony.
  Niech spoczywa w pokoju

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.